איך לקדם אתר בגוגל
בניית אתרים

איך לקדם אתר בגוגל

איך לקדם אתר בגוגל בצורה מיטבית? קודם כל צריך לבהיר שאנו מתכוונים לקידום אורגני. במילים אחרות, הקידום לא ייעשה על ידי פתיחת קמפיין בתשלום, לצורך פרסום מודעת קידום ישירה. הקידום שעליו אנו רוצים לדבר הפעם, הוא קידום שאפשר להגדיר אותו כקידום "רך". זאת אומרת שהמטרה היא שהגולשים יגיעו לאתר בזכות חשיפה גבוהה, מבלי להרגיש שהם נכנסים בעקבות מאמץ שיווקי.

לקדם אתר בגוגל על ידי חיפושים רלוונטיים

כדי לענות יותר לעומק על השאלה איך לקדם אתר בגוגל, צריך להבין מה בדיוק רוצים להשיג. כלומר, לרוב המטרה לא תהיה לקדם את האתר בגוגל באופן סתמי אלא באופן שיביא לאתר גולשים (טרפיק) שהאתר יהיה רלוונטי עבורם. לדוגמא, אם האתר עוסק במכירת אופניים חשמליים, אין טעם לקדם אותו בפני גולשים שאין להם שום צורך באופניים מהסוג הזה. כעת, הקידום מתחיל עם איתור ביטויים רלוונטיים. הרי גוגל היא מנוע חיפוש משוכלל. יש צורך למצוא מגוון רחב של מונחים וביטויים, שאנשים משמשים בהם בהקשר הרחב של עולם התוכן של האתר. בדוגמא שלנו, בתהליך מסודר נוכל לזהות ביטויים כגון "מהם אופניים חשמליות" או "האם אומרים אופניים חשמליים או אופניים חשמליות". גם ביטוי "חנות אופניים חשמליות" יהיה רלוונטי.

להראות שהאתר רלוונטי לחיפושי הגולשים

כדי לעשות קידום חנות בגוגל, מה שצריך זה להראות לגוגל שהאתר שלנו רלוונטי באופן מובהק, לחיפושים מסוימים של הגולשים. גוגל יכולה להסיק את זה בצורה ישירה ועקיפה. למשל:
1. אם הסורקים של גוגל ימצאו כי גולשים שנכנסים לאתר בעקבות ביטוי חיפוש מסוים נשארים בו לאורך זמן, הדירוג של האתר יעלה.
2. אם הסורקים יגלו כי גולשים נכנסים לאתר בעקבות ביטוי מסוים אבל יוצאים ממנו מהר, הדירוג של האתר ביחס לביטוי הנבחר, ירד.
3. בהקשר זה, בעל האתר צריך לדאוג שהגולשים לא ינטשו בגלל מהירות אתר איטית. כלומר, אם גולשים עוזבים מהר כי הדף נטען לאט, גוגל יורידו את הדירוג של האתר (אפילו אם הוא היה יכול להיות רלוונטי).
4. חשוב מאוד – הטמעת של ביטויים רלוונטיים בתכנים שבאתר ישפרו את הדירוג ויקדמו אותו בגוגל.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן